Služební vízum

Služební (obchodní) vízum potřebujete v případě, že jedete do Ruska za účelem obchodní cesty, jednání atd.

Jsme schopni Vám vyřídit i služební vízum technického zaměření ("techobsluživanie"). Tato víza jsou potřeba, pokud cestujete do Ruské federace za účelem montáží, výroby aj.

Doba platnosti služebních víz: - Všechny typy služební víz jsme Vám schopni vyřídit ve standarním režimu tj.7 - 10 dní nebo v režimu expres - zde je termín 3 pracovní dny. Vyjímkou je pouze vízum multi/roční, které jsme schopni vyřídit za 12 dní včetně ambasády. U tohoto víza nelze vyřídit ambasádu expresní cestou. Žádosti podáváme i v dny státních svátků v ČR, pokud zrovna Ruská federace nedrží tyto svátky s námi. Přehled státních svátků v RF ZDE. Ceny víz pro občany EU jsou stejné, liší se pouze pro občany třetích zemí, protože výše konzulárních poplatků za vízum jsou pro občany mimo země EU rozdílné. Cenu Vám sdělíme na vyžádání.

Ve výjimečných případech vízum není uděleno bez udání důvodu a zaplacený konzulární poplatek je nevratný. Proti neudělení víza není odvolání. Vše je v kompetenci daného velvyslanectví.

Veškeré nejasnosti nebo konkrétní dotazy směrujte prostřednictvím e-mailu nebo volejte na telefony uvedené v kontaktech. Naše zkušenosti s touto problematikou a přístup k aktuálním informacím vám pomůžou minimalizovat riziko neudělení víza.